اندرباب استخدام برنامه نویس و پاسخ دوستان

سلام بر همگی؛ دوست عزیزی به نام مرتضی در قسمت نظرات سوالی پرسیده بودند در مورد آگهی های استخدام برخی شرکت ها در زمینه جذب برنامه نویس و اینکه آیا شرکتی که خودش به خودش می گه معتبر آیا معتبره!!؟

در پاسخ باید عرض کنم که متاسفانه یا خوشبختانه چاپ آگهی نیاز به هیچ نوع مجوزی نداره حتی ساخت و پخش آگهی های تلویزیونی هم اینطوره و هیچ گونه بررسی  از سمت ارگان و نهاد منتشر کننده آگهی برای بررسی صحت ادعاهای شرکت یا شخص حقیقی آگهی دهنده انجام نمی شه؛ بارز ترین نمونه این امر تبلیغات کرم حلزون هست که از رسانه ملی ما بارها و بارها پخش شد و در نهایت دیدیم که دروغ بزرگی بیش نبوده. پس می تونم بگم که خیلی نمیشه به ادعاهایی که در آگهی ها می شه اعتماد کرد و اونها رو جدی گرفت. در واقع:

شنیدن کی بود مانند دیدن

اگر واقعا به دنبال حقیقت هستید راهی جز مراجعه حضوری و تحمل مصاحبه های طولانی و بی مورد بسیاری از شرکت ها ندارید. البته این هم به نوبه خودش خالی از لطف نیست چون باعث می شه با نیازهای بازار بیشتر آشنا بشین؛ در این بین به عجایبی هم بر خواهید خورد؛ مثلا میبینید افرادی هستند که ادعاهای بسیار دارند و در عمل هیچند؛ در ضمن با فرهنگ و قانون برده داری مدرن برخی شرکت های نرم افزاری، ساعات کاری عجیب برخی از اونها (مثلا ۷.۳۰ صبح تا ۷.۳۰ بعد از ظهر) آشنا می شین؛ انسان نماهای عجیبی رو خواهید دید که بعضی از اونها فکر می کنند استیو جابزن بعضی دیگه فکر می کنن بیل گیتس هستند!!!

مسلما موارد فوق قسمت خالی لیوان رو پوشش می داد!!! چون انجام هر کاری مزایا و معایب خاص خودش رو داره.

در کل بهتون پیشنهاد می کنم حضورا مراجعه کنید. حتی اگر جویای کار نیستید مراجعه حضوری روش جالبی برای بررسی نیازمندیهای بازاره و خوب تجربه خوبی برای سنجش خودتون در برابر سوالات گاها عجیب مصاحبه کننده هاست.

امیدوارم موفق و موید و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *